Uudised ja teated
26. juunil diagnoositi sigade Aafrika katk Läti Vabariigi territooriumil (Täiendatud 21. juulil 2014)
21-07-2014 - 26. juunil diagnoositi sigade Aafrika katk Lätis. Haigus on diagnoositud kolmel metsseal ja ka kolmel koduseal Valgevenega piirnevatel aladel. Mõlemad haiguspuhangud asuvad piirkonnas, mille suhtes olid juba varasemalt  kehtestatud loomatervishoiualased piirangud seoses sigade klassikalise katku diagno ... »»»

Põllumajandusvaldkonna taotluste esitamine koondub ühtsesse kliendiportaali
16-07-2014 - 1. juulist käivitus Põllumajandusministeeriumi kliendiportaal, mille abil saab esitada riigile põllumajandusvaldkonna teatisi, taotlusi ja avaldusi.Põllumajandus- ja toiduvaldkonnas tegutsevate ettevõtete ja eraisikute suhtlus riigiga muutub lihtsam ... »»»

Melamiinplastist kausside tagasikutsumine
16-07-2014 - Veterinaar- ja Toiduamet teavitab, et toiduga kokkupuutuvate materjalide ja esemete järelevalve käigus võetud toote (melamiinplastist kauss) analüüsimisel leiti, et tootest eritub toitu liiga suures koguses formaldehüüdi*. Liiga kõrge formaldehüüdi migratsioon too ... »»»

Eesti taotlus ametliku veiste ensootilise leukoosivabaduse kohta on saanud Euroopa Komisjonilt positiivse vastuse
11-07-2014 - Tulenevalt Eesti riikliku veterinaarteenistuse, praktiseerivate loomaarstide ja veisekasvatajate aastatepikkusest sihikindlast tegevusest veiste ensootilise leukoosi likvideerimisel, on Euroopa Komisjon vastanud Eesti taotlusele selle haiguse ametliku taudivaba s ... »»»

Mahe Chia idandatud seemnetest valmistatud toodete tagasikutsumine
20-06-2014 - Veterinaar- ja Toiduamet teavitab, et on saanud informatsiooni Rahvusvaheliselt Toiduohutusametite võrgustikult  INFOSAN USA ja Kanada päritolu erinevate mahe Chia idandatud seemnetest valmistatud toodete (pulbrite) turult tagasikutsumise kohta.Tagasikutsumise põhjuseks on mitmed toidumürgistuse juhtumid USA-s ... »»»

Web by OK Interactive