Uudised ja teated
VTA tutvustas Eesti Põllumeeste Keskliidule karmistuvaid kodulindude pidamise nõudeid
23-03-2017 - Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) rääkis Eesti Põllumeeste Keskliidu (EPK) üldkoosolekul EPK liikmetele taudide, sealhulgas linnugripi levikust Euroopas ja selgitas sellega seoses kehtima hakkavaid nõudeid. Alates 1. aprillist kodulinde väljas pidada ei tohi ja kui see ei ole lindude heaolu ja tervist silma ... »»»

Sigade Aafrika katku leiud metssigadel 2017. aastal (Täiendatud 22.03.2017)
22-03-2017 - Sigade Aafrika katku puudutav teave on koondatud veebilehele www.seakatk.ee ning küsimusi ja infot taudikahtlusega loomadest saab jätta VTA vihjetelefonile 605 4750.Ajavahemikul ... »»»

Alates 1. aprillist kehtivad kodulindude väljaspidamisele piirangud
18-03-2017 - Euroopas leviva lindude gripi tõttu kehtestab Veterinaar- ja Toiduamet välitingimustes kodulindude pidajatele piirangud. Kodulinde tuleb alates 1. aprillist pidada sisetingimustes ning kui see ei ole lindude heaolu ja tervist silmas pidades võimalik, tuleb neid hoida aia ja võrguga piiratud alal. Piirangud puudutavad k& ... »»»

Toiduainetööstuse ettevõtted peavad Venemaa impordiregistis oleku säilitamiseks täitma küsimustiku
15-03-2017 - Venemaa Föderatsiooni fütosanitaarameti Rosselhoznadzor uue nõude kohaselt peavad Venemaa impordiregistris olevad ettevõtted oma registris oleku säilitamiseks täitma Rosselhoznadzori poolt edastatud küsimustiku. Nõue puudutab neid registris olevaid ettevõtteid, kes pole viimase 18 kuu jooksul ... »»»

Seakatku tõkestamiseks on oluline täita bioohutuse alaseid nõudeid nii farmis kui metsas
16-02-2017 - Seakatku leviku piiramiseks on Veterinaar- ja Toiduametil kavas märtsis kontrollida kõiki Eestis tegutsevaid seakasvatusi ning koostöös Keskkonnainspektsiooniga korraldada järelevalvet bioohutuse alaste nõuete täitmise üle jahipidamisel. Samuti on Veterinaar- ja Toiduametil plaanis kontrollida ... »»»

Web by OK Interactive