Uudised ja teated
Läänemaa seafarmis tuvastati sigade Aafrika katk
19-09-2017 - Veterinaar- ja Toiduamet (VTA) diagnoosis sigade Aafrika katku Oru külas Lääne- Nigula vallas Läänemaal Linnamäe Peekon OÜ sigalas, kus peetakse ligikaudu 6800 siga. VTA sai 18. septembri hommikul teate sigade suurenenud suremuse kohta ... »»»

Täna (19. septembril 2017) toimub rebaste ja kährikute suukaudse marutaudivastase vaktsiini külvamine Tartumaal, Põlvamaal ning Võrumaal
19-09-2017 - Rebaste ja kährikute suukaudseks vaktsineerimiseks kasutatakse spetsiaalseid peibutussöötasid, mille välimine osa koosneb kalajahul põhinevast tahkest massist ja mille sisse on peidetud kapseldatud marutaudi vedelvaktsiin. Vaktsiinsööt ega selles sisalduv kahjutustatud marutaudi vii ... »»»

Venemaaga piirnevatel aladel toimub 18. – 24. septembrini metsloomade marutaudivastane vaktsineerimine
18-09-2017 - Esmaspäeval, 18. septembril alustab Veterinaar- ja Toiduamet sügisest rebaste ja kährikute suukaudset marutaudivastast vaktsineerimist, mis kestab orienteeruvalt 24. septembrini.Alates 2013. aasta aprillist on Eesti ametlikult marutaudivaba riik ning marutaud ... »»»

Venemaaga piirnevatel aladel algab taas metsloomade marutaudivaktsiini külvamine
15-09-2017 - Esmaspäeval, 18. septembril alustab Veterinaar- ja Toiduamet Eesti kagu- ja kirdepiiri aladel rebaste ja kährikute suukaudset marutaudivastast vaktsineerimist, mis kestab orienteeruvalt 24. septembrini. Vaktsineerimine toimub viiekümne kilomeetri ulatuses Venemaa maismaapiirist ning kolmekümne kilomeetri ulatuses Narva ... »»»

Veterinaar- ja Toiduamet korraldab jahimeestele infopäevad
12-09-2017 - Veterinaar- ja Toiduamet korraldab koos Eesti Jahimeeste Seltsiga septembris kaks seakatku teemalist infopäeva.Täna on jahimehed oodatud Tallinnas Eesti Jahimeeste Seltsi aadressil Kuristiku 7. Teine infopäev toimub 14. septembril Läänemaal Käbi külalistemajas. Infopäevadel käsitletakse seakatk ... »»»

Web by OK Interactive