Uudised ja teated
Seakatku tõkestamiseks on oluline täita bioohutuse alaseid nõudeid nii farmis kui metsas
16-02-2017 - Seakatku leviku piiramiseks on Veterinaar- ja Toiduametil kavas märtsis kontrollida kõiki Eestis tegutsevaid seakasvatusi ning koostöös Keskkonnainspektsiooniga korraldada järelevalvet bioohutuse alaste nõuete täitmise üle jahipidamisel. Samuti on Veterinaar- ja Toiduametil plaanis kontrollida ... »»»

Venemaa ametliku veebilehe andmetel on Eesti toiduainetööstuse ettevõtete ekspordiload taastatud
15-02-2017 - Venemaa toidu- ja veterinaarjärelevalvega tegelev asutus Rosselhoznadzor teatas täna oma veebilehel, et nende poolt hiljuti peatatud ekspordiload Eesti toiduainetööstuse ettevõttele on taastatud: http://fsvps.ru/fsvps/news/20152.htmlEnd ... »»»

Linnugrippi puudutav teave on leitav spetsiaalselt veebilehelt
15-02-2017 - Alates tänasest on linnugrippi puudutav teave leitav veebilehelt www.linnugripp.ee. Lehele on koondatud olulisem info taudi olemuse ja selle vältimise võimaluste kohta.Lindude gripp võib puhkemisel põhjustada linnukasvatussektorile suurt majanduslikku k ... »»»

Sigade Aafrika katku leiud metssigadel 2017. aastal (Täiendatud 15.02.2017)
15-02-2017 - Sigade Aafrika katku puudutav teave on koondatud veebilehele www.seakatk.ee ning küsimusi ja infot taudikahtlusega loomadest saab jätta VTA vihjetelefonile 605 4750.Ajavahemikul ... »»»

Veterinaar- ja Toiduamet tutvustas Tallinna Loomaaiale linnugripi tõrjemeetmeid
14-02-2017 - Täna kohtusid Veterinaar- ja Toiduameti esindajad Tallinna Loomaaia esindajatega, et arutada Tallinna Loomaaia valmisolekut võimalikuks lindude gripi puhanguks.„Loomaaia valmisolekut lindude gripiks võib hinnata heale tasemele, sest neil on kogemus ja valmisolek gripi tõrjumiseks aastast 20 ... »»»

Web by OK Interactive