Uudised ja teated
Põrsaste müük registreerimata seapidajatele suurendab seakatku riske
31-05-2016 - Põrsaste müümine seapidamistesse, mis ei ole Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ametis registreeritud ning kus bioohutusmeetmete rakendamist ei ole kontrollitud suurendab sigade Aafrika katku riske, leidsid täna Viljandis toimunud seakasvatajate infopäeval esinenud veterinaareksperdid ja loomaka ... »»»

Lõppes kevadine metsloomade marutaudivastane vaktsineerimine
25-05-2016 - Veterinaar- ja Toiduamet lõpetas eile kevadise rebaste ja kährikute suukaudse marutaudivastase vaktsineerimise riigipiiri aladel. „Et vältida marutaudi taaslevimist Eestisse metsloomade rändega, külvasime väikelennukitelt marutaudivastast vaktsiini 6100 ruutkilomeetri suuruses puhvert ... »»»

Täna (25. mail 2016) toimub rebaste ja kährikute suukaudse marutaudivastase vaktsiini külvamine Tartumaal, Põlvamaal ja Võrumaal
25-05-2016 - Rebaste ja kährikute suukaudseks vaktsineerimiseks kasutatakse spetsiaalseid peibutussöötasid, mille välimine osa koosneb kalajahul põhinevast tahkest massist ja mille sisse on peidetud kapseldatud marutaudi vedelvaktsiin. Vaktsiinsööt ega selles sisalduv kahjutustatud marutaudi vii ... »»»

Sigade Aafrika katku leiud metssigadel 2016. aastal (Täiendatud 25.05.2016)
25-05-2016 - Sigade Aafrika katku puudutav teave on koondatud veebilehele www.seakatk.ee ning küsimusi ja infot taudikahtlusega loomadest saab jätta VTA vihjetelefonile 605 4750.Ajavahemikul ... »»»

Lemmikloomade marutaudivastane vaktsineerimine on kohustuslik
21-05-2016 - Veterinaar- ja Toiduamet tuletab meelde, et koerte ja kasside regulaarne marutaudivastane vaktsineerimine on endiselt vajalik ja kohustuslik. Lemmikloomi tuleb vaktsineerida vähemalt kord kahe aasta tagant.„Lemmikloomade vaktsineerimise statistika nä ... »»»

Web by OK Interactive