Uudised ja teated
Sigade Aafrika katku leiud metssigadel (Täiendatud 07.10.2015)
07-10-2015 - Sigade Aafrika katku puudutav teave on koondatud veebilehele www.seakatk.ee ning küsimusi ja infot taudikahtlusega loomadest saab jätta VTA vihjetelefonile 605 4750.7. oktoobril diagnoositi sigade Aafrika katk Jõgevamaal Tabivere val ... »»»

Väliseksperdid tunnustasid VTA tegevust seakatku tõrjumisel
04-10-2015 - 29. septembrist 1. oktoobrini Eestis missioonil viibinud Maailma Loomatervishoiu Organisatsiooni (OIE) ja ÜRO Toidu- ja Põllumajandusorganisatsiooni (FAO) Baltimaade ja Ida-Euroopa regiooni veterinaarekspertide töögrupp tunnustas Veterinaar- ja Toiduameti tegevust seakatku leviku peatami ... »»»

Veterinaar- ja Toiduamet hakkab vastu võtma laupäeviti metssigade proove
02-10-2015 - Seoses intensiivsema küttimisperioodi algusega hakkab Veterinaar- ja Toidulaboratoorium (VTL) alates 4. oktoobrist analüüsima seakatku proove ka pühapäeviti. Et kõik proovid jõuaksid õigeaegselt laborisse, hakkab Veterinaar- ja Toiduamet alates homsest võtma maakonda ... »»»

Lõppes sügisene metsloomade marutaudivastane vaktsineerimine
28-09-2015 - Veterinaar- ja Toiduamet lõpetas eile sügisese rebaste ja kährikute suukaudse marutaudivastase vaktsineerimise riigipiiri aladel.Vaktsiini külvati väikelennukitelt seitsme päeva jooksul 6 100 km² suuruses puhvertsoonis 50 km ulatuses Vene Fö ... »»»

Täna (27. septembril 2015) toimub rebaste ja kährikute suukaudse marutaudivastase vaktsiini külvamine Võru- ja Ida-Virumaal
27-09-2015 - Rebaste ja kährikute suukaudseks vaktsineerimiseks kasutatakse spetsiaalseid peibutussöötasid, mille välimine osa koosneb kalajahul põhinevast tahkest massist ja mille sisse on peidetud kapseldatud marutaudi vedelvaktsiin. Vaktsiinsööt ega selles sisalduv kahjutustatud marutaudi vii ... »»»

Web by OK Interactive