Uudised ja teated
Veterinaar- ja Toiduamet on valmis lindude gripi puhanguks Eestis
02-12-2016 - Lindude grippi H5N8 on viimastel nädalatel tuvastatud mitmel pool Euroopas, sealhulgas Rootsi mets- ja kodulindudel ning Soomes Ahvenamaa veelindudel.„Veterinaar- ja Toiduamet on taudi puhkemise korral valmis kiirelt reageerima. Linnugripi tõrjumisel on meil kogemus aastast 2006 juba olemas,“ ü ... »»»

VTA teavitas Cellfoodi eksitavast märgistusest Euroopa Liidu liikmesriike
30-11-2016 - Veterinaar- ja Toiduamet edastas info Euroopa Liidu liikmesriikidele, et toidulisandi Cellfood märgistus ei ole korrektne.„Suvel Eesti Päevalehe algatatud teema on tänaseks jõudnud nii kaugele, et oleme saatnud infoteate Cellfoodi eksitava informatsiooni kohta kõikidele Euroopa Liidu lii ... »»»

Sigade Aafrika katku leiud metssigadel 2016. aastal (Täiendatud 30.11.2016)
30-11-2016 - Sigade Aafrika katku puudutav teave on koondatud veebilehele www.seakatk.ee ning küsimusi ja infot taudikahtlusega loomadest saab jätta VTA vihjetelefonile 605 4750.Ajavahemikul ... »»»

Kalda: bioohutusnõudeid seakasvatuses tuleb järgida ka talvel
28-11-2016 - Eelmisel reedel tuvastati Leedus nende selle aasta 19. sigade Aafrika katku puhang kodusigadel, mis kinnitab, et viirus võib seakasvatusse jõuda ka sügistalvisel perioodil.„Kuigi siiani pole sigade Aafrika katk Eestis talvisel perioodil koduseafarmi jõudnud, pole meil mingit alust arvata, e ... »»»

Antibiootikumide väärkasutus ohustab loomade tervist
17-11-2016 - Antibiootikumid on vajalikud loomade raviks, kuid nende liigse või väära kasutamise tagajärjel võib haigust tekitavatel bakteritel kujuneda nende suhtes resistentsus, mille tulemusel kaotab antibiootikum oma toime ja sellega ei saa enam looma haigust ravida. „Bakterid, millel on kujunenu ... »»»

Web by OK Interactive