Uudised ja teated
Täna (22. septembril 2014) toimub rebaste ja kährikute suukaudse marutaudivastase vaktsiini külvamine Valgamaal
22-09-2014 - Rebaste ja kährikute suukaudseks vaktsineerimiseks kasutatakse spetsiaalseid peibutussöötasid, mille välimine osa koosneb kalajahul põhinevast tahkest massist ja mille sisse on peidetud kapseldatud marutaudi vedelvaktsiin. Vaktsiinsööt ega selles sisalduv kahjutustatud marutaudi vii ... »»»

Sigade Aafrika katku leiud metssigadel (Täiendatud 18.09.2014)
18-09-2014 - 18. septembril diagnoositi sigade Aafrika katk varasemast leiukohast Viljandimaal Tarvastu vallas (1 metssiga) ning samuti diagnoositi sigade Aafrika katk ühelt surnuna leitud metsseal Ida-Virumaal Lüganuse vallas. Leiukoha ümber jäävale 200-ruutkilomeetri suurusel alal paiknevatele kolmele sea ... »»»

15. – 25. septembrini toimub metsloomade marutaudivastane suukaudne vaktsineerimine puhvertsoonis riigipiiri aladel
12-09-2014 - Esmaspäeval, 15. septembril alustab Veterinaar- ja Toiduamet sügisest rebaste ja kährikute suukaudset marutaudivastast vaktsineerimist, mis kestab orienteeruvalt 25. septembrini.Alates eelmise aasta aprillist on Eesti ametlikult marutaudivaba riik ning marutaudivabad ... »»»

Toidulisandite märgistuse juhend ja uued teatiste vormid
03-09-2014 - Veterinaar- ja Toiduameti kodulehelt on nüüd leitav juhend toidulisandite märgistuse kohta. Antud juhendi eesmärk on selgitada toidukäitlejale, millised nõuded kehtivad toidulisandite märgistusele. Juhendis on välja toodud järgmised teemad: erinevatest õigusaktidest tulenevad n&ot ... »»»

26. juunil diagnoositi sigade Aafrika katk Läti Vabariigi territooriumil (Täiendatud 3. septembril 2014)
03-09-2014 - 26. juunil diagnoositi sigade Aafrika katk Lätis. Haigus on diagnoositud kolmel metsseal ja ka kolmel koduseal Valgevenega piirnevatel aladel. Mõlemad haiguspuhangud asuvad piirkonnas, mille suhtes olid juba varasemalt  kehtestatud loomatervishoiualased piirangud seoses sigade klassikalise katku diagno ... »»»

Web by OK Interactive