Uudised ja teated
Sigade Aafrika katku leiud metssigadel 2016. aastal (Täiendatud 18.10.2016)
18-10-2016 - Sigade Aafrika katku puudutav teave on koondatud veebilehele www.seakatk.ee ning küsimusi ja infot taudikahtlusega loomadest saab jätta VTA vihjetelefonile 605 4750.Ajavahemikul ... »»»

Veterinaar- ja Toiduamet avaldab hinnangu Cellfoodi toidulisandile
13-10-2016 - Veterinaar- ja Toiduameti (VTA) tellitud analüüsid näitavad, et Eestis müüdav toidulisand Cellfood ei kujuta endast kasutusjuhendi järgi tarbimisel ohtu inimese tervisele, kuid toote märgistus sisaldab eksitavat informatsiooni, näiteks ei sisalda toode lubatud koguses seleeni.&bdquo ... »»»

Seakatk jõudis Läänemaale
12-10-2016 - Sigade Aafrika katkuga taudistunud piirkondade hulka lisandus Läänemaa, kus viirus tuvastati ühel kütitud metsseal Hanila vallas ja neljal kütitud metsseal Kullamaa vallas. Nüüdseks on seakatk tuvastatud kõikides Eesti maakondades peale Hiiumaa. Tegemist on 33. taudistunud alaga. ... »»»

Uus seakatku tsoneerimise otsus leevendab kauplemispiiranguid Lõuna-Eestis
06-10-2016 - Euroopa Komisjoni loomatervishoiu alalises komitees kiideti heaks uus tsoneerimise eelnõu, mis leevendab seakatku tõttu kehtestatud kauplemispiiranguid Lõuna-Eestis. Otsusega arvatakse seni kolmandas tsoonis asunud Võru ja Valga maakonnad ning suur osa Viljandi- ja Tartumaa valdadest teise tsooni. ... »»»

Veterinaar- ja Toidulaboratoorium hakkas sigade Aafrika katku proove analüüsima ka nädalavahetusel
03-10-2016 - Seoses intensiivsema küttimisperioodi algusega hakkas Veterinaar- ja Toidulaboratoorium (VTL) alates oktoobrist analüüsima metssigadelt võetud seakatku proove ka pühapäeval.  "Seoses jahihooaja algusega oleme pikendanud laboratooriumi tööaega nädalavahetustel, et ... »»»

Web by OK Interactive